Зміст:
Про антиоксидантах напевно чув кожен і не раз. Це поняття вживають у контексті корисних способів омолодження організму і запобігання передчасного старіння. Однак мало хто розуміє, що це насправді означає.Продукти, багаті антиоксидантами, запобігають окислення клітин
Що таке оксиданти і антиоксиданти?
Щоб дати визначення антиоксидантам, потрібно зрозуміти, що таке оксиданти.
Так називають речовини, які провокують окислювальні процеси в організмі і можуть бути причиною розвитку онкологічних і серцево-судинних захворювань. Вільні радикали, або оксиданти, виробляє організм під впливом несприятливих факторів – стресів, куріння, алкоголю, ультрафіолетового випромінювання, радіації, несприятливого навколишнього середовища. Для нейтралізації дії вільних радикалів організм потребує надходження антиоксидантів — речовин, які захищають клітини від окислення.
Продукти харчування містять різну кількість антиоксидантів. Визначити рівень вмісту корисних речовин та їх здатність боротися з вільними радикалами вченим допомагають спеціальні тести.
Продукти з високим вмістом антиоксидантів
Список продуктів з високим вмістом антиоксидантів дозволить скласти правильний раціон людям з різними смаковими пристрастями. У список входять:
Всі ці продукти харчування сприяють поліпшенню самопочуття, підвищують опірність організму інфекціям. За рахунок достатнього надходження антиоксидантів в організм, не тільки запобігають ушкодження кліток, але і прискорюють процес їх відновлення. Тому ніколи не пізно переглянути раціон.
Як вживати?
Продукти харчування з вмістом антиоксидантів
Для нормальної роботи організму не потрібно включати в меню продукти, багаті антиоксидантами. Організму достатньо отримувати певну порцію корисних вітамінів і мікроелементів в день, щоб повноцінно працювати і чинити опір процесам окислення.
Норми вживання вітамінів в добу:
- 0,1 мг вітаміну С (курцям потрібно збільшити цю кількість вдвічі);
- 8-11 мг цинку (вегетаріанцям важливо отримувати на 2 мг більше цинку, ніж людям, які їдять продукти тваринного походження);
- 55 мкг селену;
- 15 мг вітаміну Е — незамінний для судин і підтримання їх еластичності;
- 5-10 мг вітаміну А.
Перенасичення вітамінами і мікроелементами шкідливо, як і дефіцит антиоксидантів. Важливо підібрати таку схему харчування, яка дозволить отримувати добову норму корисних речовин. Самостійно впоратися з складанням меню для насичення організму складно, тому краще звернутися за консультацією до дієтологів.
Читайте також: продукти підвищують тиск