Виводимо плями з паперу без пошкодження поверхні

660

Процес вивчення різних документів іноді супроводжується чашкою кави або вживанням їжі. Одним необережним рухом можна зіпсувати папір, залишивши на тексті пляма від напою або жиру. Виправити ситуацію і видалити забруднення, не пошкодивши поверхні, допоможуть доступні підручні засоби.

Видалення плям від кави

Щоб ефективно вивести пляму від кави, потрібно: ємність з широким дном; рушник або серветки; відбілювач; оцет; порошок глини; вощений папір; зубна щітка; праска.

Приготуйте розчин, змішавши в ємності воду і столовий оцет. Щоб паперовий носій не був пошкоджений, вода повинна становити ¼ всього обсягу розчину, а оцет — ¾.

Занурте забруднену сторінку в розчин так, щоб вона просочилася повністю.

Потім вийміть документ з рідини і промокніть його рушником або серветкою. У міру промокання замінюйте серветки сухими. Просочуйте папір до тих пір, поки вона не стане практично сухою.

Якщо пляма залишилася, використовуйте для його виведення розчин хлорного відбілювача, змішавши одну його частину з трьома частинами води. Промокніть в розчин зубну щітку з м’яким ворсом і потріть їй кавову пляму. Будьте при цьому дуже обережні, зводячи механічне навантаження до мінімуму. Видаляйте надлишкову вологу паперовими серветками.

Помістіть сухий документ між двома листами вощеного паперу і пропрасуйте праскою. Термічну обробку проводите при низькому температурному режимі, щоб запобігти розтіканню чорнила.

Хлористий і оцтовий розчини підходять для видалення плям на друкованих документах і не годяться для усунення плям з рукописних листів з чорнильним друком.

Видалення плям жиру

Для видалення жирової плями з паперу знадобиться: праска; серветки; крейда; м’якоть білого хліба; біла глина.

Для виведення плями жиру накрийте його серветкою або промокальним папером і пропрасовуйте праскою. У міру просочування промокашки жиром, замінюйте її на нову.

Можна спробувати прибрати пляму за допомогою крейди. Потовчіть його в порошок і нанесіть на забруднення рівним шаром. Зверху покладіть папір і пропрасуйте гарячою праскою. Постійно міняйте увібрав в себе жир порошок на сухий. Також можна обійтися без прасування, для цього слід залишити порошок на плямі на три доби, після чого очистити утворилася на місці плями скоринку м’якушем білого хліба.

Будь-яку з процедур, що проводяться для усунення з паперу жирних плям, доводиться багаторазово повторювати. Щоб завдання не ускладнювалася, намагайтеся не допускати старіння і висихання забруднень.

Юлія іоніна