6 ознак того, що ваше мислення» все або нічого «заважає вам (і як його позбутися)

316

Мислення за принципом» все або нічого » – це руйнівне ігнорування нюансів життя. Простіше кажучи, це-мислити крайнощами. Деякі називають це мислення абсолютистським: чорне або біле, хороше чи погане. Це заважає людям приймати» сіру » зону і може привести до тривоги, депресії і заниженої самооцінки.

Це – одне з найпоширеніших когнітивних спотворень , з якими стикаються люди, висновок, зроблений на основі практично нульових доказів.

Воно заважає нам рости, пристосовуватися і взагалі отримувати задоволення від усього, що недосконале . Воно спрощує життя, розділяючи все тільки на дві категорії: хороше чи погане, успіх або невдача, ідеальне або жахливе.

Мислителі-абсолютисти вважають себе невдахами, якщо вони роблять навіть крихітну помилку. Це виключає будь-яку можливість радіти маленьким успіхам або вчитися на помилках. Ось чому чорно-біле мислення так тісно пов’язане з тривогою і депресією .

Перфекціоніст піде зі співбесіди, зосередившись на одному моменті, в якому він запнувся, і прийде до висновку, що його не взяли через єдину помилку. Тонкий мислитель зосередить увагу як на позитивних моментах, так і на грубих помилках, визнаючи весь епізод як корисний досвід. не добре чи погано, але добре і погано .

Ставити цілі-це здорово! один промах — не провал.

Посилюють тривогу. До того ж, постфактум, тривога різко зростає, тому що ми зосереджуємося на негативі.

Навіщо взагалі починати, якщо є шанс, що щось піде не так?

Ті, хто мислить за принципом «все або нічого», часто відмовляються починати щось нове, тому що не впевнені на 100%, що результат буде на 100% ідеальним.

  1. ви ігноруєте хороше

Нездатність бути вдячним за те, що у вас є, або розпізнавати яскраві моменти серед темних – ознака чорно-білого мислення.

Як позбутися від мислення «все або нічого»?

Після якогось досвіду визначте всі свої емоції, які ви відчули, поки перебували в цій ситуації. Це проілюструє різноманітність повсякденних моментів. Можна одночасно відчути збудження, страх, надію і гордість – це доводить, що життя – це не просто та чи інша емоція.

Не можна бути експертом у всьому.

  1. прийміть свої помилки

Це складно, особливо для перфекціоністів, але спробуйте переналаштувати своє мислення так, щоб воно інтерпретувало помилку як можливість для зростання. Легше сказати, ніж зробити, але це – дійсно надійний спосіб поліпшити свої навички і стати добрішими до себе.