6 речей, які мама не повинна робити при дітях

837

Мама для маленької дитини-найголовніша людина. Адже вона захистить, заспокоїть і приголубить. Малюк завжди впевнений в тому, що мама все робить правильно, що саме так і потрібно. Вона-головний авторитет. Дитина намагається переймати її поведінку. Тому не варто робити деяких речей, щоб у чада не викликати страх, відстороненість і розчарування.

«тема дуже важлива. Адже багато матусь навіть не замислюються над вчинками, які роблять на очах у дітей. Нижче розглянемо, які речі необхідно припинити робити, щоб у малюка сформувалася здорова психіка».

Обговорювати інших

Що вже приховувати, молоді матусі люблять пообсуждать своїх подруг, чоловіків, свекрух. Часто вони недооцінюють того факту, що діти блискавично запам’ятовують деталі розмови. Відбуваються такі трагікомічні випадки, коли малюк буквально випалює при одній з обговорюваних неприємні речі про неї. Дитина-то залишиться не винен. А вам доведеться червоніти! така ж ситуація може повторитися і в садку. Коли чадо знайде однодумців і буде голосно обговорювати інших.

Порушувати правила

Якщо ви привчаєте дитину до певних правил поведінки, то не потрібно при ньому ж їх порушувати. Навіть якщо ви це зробили ненавмисно, малюк точно запам’ятає. Тоді він подумає, що зовсім не обов’язково дотримуватися того, що йому говорили дорослі. Скільки разів напевно і ви теж були свідком такої ситуації, коли мама переходила дорогу з малюком в недозволеному місці. На що він обурювався, адже вона сама говорила, що так не можна робити. Дитина за прикладом батька рано чи пізно вчинить так само, і це може закінчитися трагічно.

Впадати в депресію

Дитина весь час намагається пізнати світ. Тому постійно задає дорослим питання. Так як у нього тісний зв’язок з матір’ю, він гостро відчуває її настрій. Якщо вона ігнорує малюка або ділиться негативними думками, значить, не все в порядку. Він буде зчитувати її закритість як жорстокість і несправедливість світу. Потім почне транслювати це оточуючим і теж може впасти в апатію. Треба пам’ятати, що психологу набагато складніше працювати з дитиною. Тим більше важко вирішувати такі серйозні проблеми, суть яких поки він не в силах усвідомити.

Обманювати

Такий підхід може, як то кажуть, прокатати один-два рази. Але коли мама буде викрита дитиною в обмані, то він їй перестане довіряти. Може почати обманювати. Тоді буде непросто заново налагодити контакт малюка з матір’ю. Тому говорите йому правду. Нехай вона буде не дуже приємна. Але ви допоможете йому впоратися з труднощами. До того ж з дитинства він буде виховуватися в реаліях, а не рости в рожевих окулярах.

Підвищувати голос

Для малюка буде здаватися дивним, якщо мама з татом будуть спілкуватися на підвищених тонах. Але якщо таке буде регулярно повторюватися, він вирішить, що це цілком природно і взагалі так повинно бути. Тому дитина буде закочувати істерики на кожному кроці. Потім мами дивуються, чому на поведінку їхніх дітей скаржаться батьки однолітків, вихователі та вчителі.

Терпіти приниження

Дуже важливо не ковтати образливі слова. Дитина не повинна бачити, як мама терпить приниження або як нескінченно картає сама себе! у малюка формується комплекс жертви, від якого непросто позбутися протягом життя. Якщо у матусі є така проблема, необхідно її опрацювати з фахівцем. По-перше, це додасть впевненості в собі. По-друге, зможете навчити дитину давати відсіч несправедливості. Це важливо вміти, щоб досягти успіху в сучасному світі.