Як виховати дитину лідером? і головне-навіщо?

205

Як виховати дитину лідером? перш ніж усвідомлено підходити до цього питання, запитайте себе-навіщо вам це? якщо у людини спочатку сильний характер і яскраво виражена індивідуальність — лідерські якості рано чи пізно в ньому і без вашої допомоги проявляться. А якщо за природою він і не повинен бути «заводилою» і «заспівував» — чи варто ламати і перебудовувати його натуру?

Як виховати дитину лідером — з точки зору психології

як виховати дитину лідером ? відповідь дати не зовсім складно, але потрібно пам’ятати одне — ким би не була ваша дитина, він повинен бути любимо. І це-перша і найважливіша умова для виховання лідера. Друга умова — не прагніть говорити» не можна«,» погано«,» не смій » через кожні п’ять хвилин. Це обов’язково позначиться на характері малюка. Ну, а фразу «ти мені не допомагаєш, ти поганий» варто забути взагалі, незалежно, чи хочете ви виростити лідера чи ні. При цьому не варто потурати всьому, що робить малюк. Якщо він щось робить не так, не те, варто йому про це обов’язково сказати, але зовсім в інших виразах — замість «знову помилився…» — «нічого страшного, ти можеш виправити», » не можна!— — «не варто», «ти поганий» — «ти вчинив погано, але ти хороша людина».

Дитину варто підбадьорювати в його починаннях, виховуючи цим його впевненість в собі. Кожен, нехай і маленький успіх малюка, слід відзначати як досягнення, оскільки саме в батьках дитина бачить своїх головних друзів і критиків. Якщо щось не виходить з першого разу, поясніть дитині, що засмучуватися нема чого-все обов’язково вийде, нехай і не відразу!

Не ховайте від дитини труднощі життя. Ми-то знаємо, що кожен день — це подолання: себе, проблем, недосконалостей. Малюк повинен вміти дивитися в обличчя труднощам і долати їх. Для цього потрібно дозволяти нащадку самостійно долати перешкоди і навіть ризикувати. Нехай він на своєму досвіді зрозуміє, що не завжди і не скрізь все буває гладко.

Підтримуйте дитину в його прагненні до самореалізації: виступу на публіці, відвідування секцій і гуртків. Почуття здорового суперництва здатне творити чудеса, а якщо дитина знає, що його завжди підтримають батьки — впевненість в собі зростає у багато разів.

Пам’ятайте, що лідер — це не той, хто бере нахрапом, залякуванням, грубою силою. Лідер — це цілеспрямована і комунікабельна людина, здатна вести за собою інших і за яким охоче йдуть.

Пам’ятайте, дорогі батьки, що лідер не зобов’язаний бути винятковим і кращим у всіх відносинах. Він повинен притягувати до себе людей. І неважливо по суті, чи виросте з вашої дитини лідер, головне, щоб він виріс улюбленим і впевненим у собі людиною.