6 незвичайних традицій європи, які навряд чи приживуться у нас

331

Багато хто мріє змінити місце проживання, поміняти громадянство на європейське або американське, але не всі замислюються про те, наскільки життя в інших країнах відрізняється від нашої. Наприклад, в деяких державах європи існують традиції, до яких російській людині складно звикнути. А деякі з них і зовсім здадуться нам дикими.

Щоб дізнатися більше про життя іноземців, не обов’язково переїжджати: для початку радимо вивчити її зсередини дистанційно. Наприклад, подивившись документальний серіал» європа з висоти пташиного польоту», який стартує на каналі national geographic 13 вересня. Шестисерійний проект дозволить по-новому поглянути на культурні та природні пам’ятки норвегії, хорватії, португалії, швейцарії, ірландії та ісландії, а також познайомить з традиціями і укладом життя людей, які їх населяють.

До прем’єри серіалу ми зібрали 6 дивовижних традицій цих країн, які навряд чи приживуться в росії.

1. Торраблот-свято вікінгів. Ісландія

Наприкінці січня або лютого ісландці традиційно проводять фестиваль торраблот. Свято сягає своїм корінням в культуру вікінгів і символізує пам’ять про спадщину ісландії. У цей період місцеві жителі дотримуються незвичайної дієти, під час якої прийнято їсти традиційні страви вікінгів, такі як тухле м’ясо акули, баранячі голови, квашене м’ясо кита і багато іншого. У росії такі делікатеси навряд чи припали б до смаку.

2. Свято перед іспитами. Норвегія

Під час останнього семестру школи норвезькі учні крім підготовки до фінальних іспитів вже починають святкувати випускний. З цієї нагоди школярі носять червоні комбінезони, їздять на однакових автомобілях, фургонах і автобусах і веселяться майже без зупинки протягом двох тижнів. Російські випускники в цей час старанно готуються до єді і вступних іспитів.

3. Вдарити часником по голові. Португалія

Щороку в ніч на 24 червня місто порту стає дуже жвавим. Тисячі людей приходять в центр міста, щоб віддати данину поваги святому іоанну. За старовинною традицією на честь свята всі стрибають через багаття і запускають феєрверки. Також обов’язковим є благословення один одного на удачу, але досить незвичайним способом. Жителі злегка вдаряють всіх зустрічних або квітами часнику, або м’якими молотками. Не впевнені, що багато хто з вас захотіли б приманити удачу таким способом.

4. Яблуко замість обручки. Хорватія

У хорватії заручини супроводжується давніми традиціями і звичаями. Деякі з них можуть дуже сильно здивувати. Наприклад, замість каблучки чоловік дарує своїй коханій яблуко, в якому заховані монети на знак їх заручин. Якщо дама приймає фрукт, це означає, що вона згодна пов’язати своє життя з обранцем. Цікаво, оцінили б російські нареченої подібний звичай?

5. Неділя — день тиші. Швейцарія

Негласне правило швейцарців говорить: останній день тижня — день спокою. З цієї причини по неділях в швейцарії не можна косити газон, виносити сміття, мити машину або вивішувати сушитися одяг. Швейцарці вважають неділю днем відпочинку, а галасливі домашні справи не повинні цьому ніяк заважати. Як жителі швейцарії все встигають при такому розкладі, для росіян залишається великою загадкою.

6. Підняти іменинника догори ногами. Ірландія

День народження-найбільш довгоочікуване свято для кожного, але не для жителя ірландії. У цей день друзі іменинника повинні взяти його за ноги і злегка стукнути головою об підлогу. Ударяти необхідно на один раз більше, ніж винуватцю торжества виповнюється. Згідно з місцевою легендою, такий ритуал принесе щастя і удачу в наступному році. А ми поки продовжимо вітати іменинників більш безпечним способом: смикати за вуха.