12 варіантів планування витрат, якщо ви живете разом з батьками

1163

Окреме житло доступно не всім молодим сім’ям. Тому якийсь час (а то й все життя) подружжя з дітьми живуть з батьками з тієї чи іншої сторони. І ось тут стає актуальним питання, як планувати витрати…

Ця тема сколихнула Мережу після запитання молодої матусі, яка поцікавилася досвідом подруг з цього приводу.

Як у вас вирішуються фінансові питання на комуналку, побутову хімію та продукти? Батьки окремо, а ви окремо? Або ви якусь суму батькам на продукти даєте і харчуєтеся всі разом? — запитала Ірина.

Читайте також:Свекруха відчуває себе господинею в нашому домі

Користувачки Мережі з досвідом спільного проживання з батьками розповіли про те, як у їхніх родинах вирішуються так звані грошові питання:

Жили зі свекрухою. Взагалі не вважали, хто що купить і що приготує. Холодильник загальний, ванна загальна, щось закінчилося — пішли і купили. У нас немає грошей, вона купить, або навпаки. Ніколи не вважали. Вона отримувала пенсію і бігла до нас «мені пенсія прийшла, вам треба грошей?». Завжди відмовлялися, навіть якщо у нас не було фінансів (Оксана)

Ніколи поділу в продуктах не було, готували ті, хто вільний і на всіх, продукти могли в один день купити однакові (Олена)

Кожен місяць їм віддаємо 20000. І додатково самі іноді купуємо продукти, робимо ремонт (теж купуємо самі часто). Якщо щось треба можуть через мене, можуть прямо попросити, сказати. Але ми вже 5 рік разом живемо. Зріднилися (Ольга)

Не ділимо на твоє, моє. Готую в основному я, але свекруха теж може приготувати, за квартиру платять вони. Якщо їм грошей не вистачає, то просять нас купити те, що потрібно. І чоловік, якщо що, у них просить грошей (Ганна Шарикіна)

У нас зараз свекруха живе. Дає 10 тисяч в місяць, на наш розсуд куди витрачати. І купує на 1000 рублів м’яса, куховарить пельменів на місяць. Крім цього, вона сама займається городом. Ми лише допомагаємо скопати і прибрати урожай. Вона любить цю справу, порається там. Я потім консервацію роблю (Наталія Царьова)

Всі разом закуповуємо. Зазвичай обговорюємо всі разом на сімейній раді (Шато Марго)

Продукти купували на всіх)за квартиру 50% віддавали мамі)хімія була на нас. Рідко коли мама щось купувала з хімії. З продуктів купувала зазвичай тільки ковбасні вироби (ВреднаяСова)

За квартиру платить свекруха, за дачу чоловік, їжа загальна. хто що купить, то і їмо, свекруха не любить готувати і готує погано, тому готую в основному я, якщо ми разом. Гроші їй давати не можна, куди діває… (Milla)

Комуналку платимо навпіл з моїм братом, батьків позбавили від цього обов’язку. Купуємо побутову хімію коли хто, але в основному я (мама вважає, що достатньо прального порошку і рідина для посуду… підлога, сантехніку вона готова мити порошком, а я віддаю перевагу спецзасоби… тому я їх купую). Харчування у нас окремо, брат дає мамі за себе, тому що харчується з батьками. Так як я на машині, часто купую мамі продукти за її списком, вона потім віддає гроші. Загалом, без конфліктів (Мамоежка)

Читайте також:Особистий досвід: 33-річна мати-одиначка створила ефективну систему ведення бюджету сім’ї

З батьками прожили 5 років. Ніколи проблем не було. Я сама з мамою вирішувала всі питання. Віддавала певну суму в місяць. Ще самі купували продукти, якщо щось хотіли. Мама сама готувала на всіх. Знову ж домовленість, вона господиня. Я мила всю квартиру і допомагала готувати, коли була вдома (Олена)

У сестри була інша ситуація, вони щомісяця скидалися з кожного дорослого по …. сумі. Але там сім’я велика: свекор зі свекрухою, їх мама, брат чоловіка студент і сестра першокласник (МамаДочек)

Живемо з батьками чоловіка. За комуналку з нас не беруть, продукти купуємо окремо, але якщо вони або я що приготуємо, то обов’язково запропонуємо один одному (Кривко Анастасія)

А яка фінансова модель спільного проживання з батьками чоловіка (або вашими) вам ближче?

Всі фото: Depositphotos