Монолог мами: «Я не читаю дітям сучасні книжки»

771

У нас читаюча родина. Я пам’ятаю своє дитинство, коли тато вечорами читав мені вголос. Я обожнювала цей час.

Традиція літературних вечорів тепер є і у нас. Ми читаємо вголос цікавий розповідь або казку, а потім обговорюємо. Це цікаво. Іноді такий накал емоцій, коли син і дочка відстоюють свою точку зору!

А ми читаємо книги мого дитинства. Багато з бібліотеки моїх батьків. Спасибі, що зберегли!

Читайте також:Книги нашого дитинства, які завжди в строю

Не переписуйте старі казки!

До того моменту, поки не стали читати дітям уголос, я і не підозрювала, як можна спаплюжити казки. Як-то раз купила «розмовляючу» книгу. І там було кілька казок, за яким зняли мультики. Це до слова про те, що казки популярні.

В магазині я не прослухала, так як в комплекті не було батарейок. А вдома поставила, включала і … вимкнула. Ну ж жах! Скажіть, навіщо потрібно переписувати старі добрі казки? Та ще й озвучувати їх з неправильно поставленими наголосами у словах.

Я не зануда, яка застрягла в радянському минулому. Я мама, яка хоче, щоб її діти читали якісні книги. Адже вони прищеплюють правильні цінності. Є перегини, безумовно, але їх не так багато, як у сучасних авторів (про спірну толерантність, сексуальні мотиви, теми, жорстокість. Ну і невиразні картинки, часом навіть страшні).

Я не називаю авторів, адже на смак і колір, як відомо, товаришів немає. Впевнена, хтось пищить від захвату, читаючи казки з героями, де багато вигаданих слів, наприклад. Але це, на мій погляд, чтиво на один вечір. От запитайте у дитини через якийсь час, що він згадає з цієї книги?

Видавці, почуйте нас!

Читайте також:Порада дня: паперова книга дає дитині більше користі, ніж гаджет

Мені здається, якщо більше молодих батьків будуть вибирати якісні книги, а не ті, що лежать на полицях у книгарнях, асортимент зміниться. Видавці адже зацікавлені в продажі, тому вони і будуть віддавати перевагу тим авторам, за яких читачі проголосують рублем.

От якщо зайти на сайт будь-якого книжкового Інтернет-магазину, можна побачити, які дитячі книги краще продаються. Якісні зазвичай швидко завантажуються. А незрозумілі завжди в наявності. Показово ж!…

Не треба соромитися говорити про дитячих книжках!

У мене небагато однодумців на цю тему. Помітила, що мами не хочуть говорити про те, які книги вони читають дітям. Може, бояться виглядати несучасними? Тому зраділа, коли знайшла в Мережі матусю, яка теж сумує за якості дитячої літератури.

Найчастіше в нових книгах, ніж рясніють зараз магазини, лякаюче відсутні страждання. Ситуації назывные, описові. Почуття констатуються прямо автором. Все написано жваво, весело і на позитиві (звісно, є винятки). Але твори, на яких ми виросли, вони змушують співпереживати героям, викликають сльози, почуття несправедливості, щемливої туги, болю іншого. Це почуття не инфантилов. І так, моя особиста думка в тому, що діти повинні відповідно до віку пройти через ці почуття, не треба їх захищати від цих емоцій. Вони повинні виплакати свої сльози за цих героїв і отсмеяться, завдяки тонкому відчуттю гумору, а не плоским ситуацій. Дуже хочеться, щоб ми не забули наші списки літератури, і змогли донести своїм дітям, і разом з ними знову плакати і сміятися над книгами, – пише Яна Кушнер. Адже правильні слова?

Розкажіть, а які книги люблять і читають ваші діти?

Читайте також:

  • Найкращий подарунок – книги: Анастасія Цвєтаєва поділилася списком чудових видань для дітей
  • Це цікаво: які книжки пишуть зіркові мами
  • Казкар: репер Баста написав книгу для дітей
Всі фото: © Depositphotos