Які таблетки для припинення лактації краще вибрати

2015

Зміст:

  • Показання для прийому таблеток
  • Протипоказання до використання таблеток для припинення лактації
  • Список популярних препаратів
  • Шкоду для жіночого організму
  • Особливості грудного вигодовування після прийому
  • Які краще використовувати методи припинення грудного вигодовування
  • Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує підтримувати грудне вигодовування до двох років. Однак бувають випадки, коли відлучити дитину необхідно набагато раніше і швидко. На допомогу прийдуть таблетки для припинення лактації, які необхідно використовувати в певній дозі строго по рекомендації лікаря.

    Показання для прийому таблеток

    Жінка, яка годує грудьми більше одного року, має зрілу лактацію. Це стан організму, при якому молоко приходить на вимогу дитини. Простіше кажучи, попит народжує пропозицію. Чим менше дитина смокче і чим рідше прикладається до грудей, тим рідше приходить молоко. Зазвичай після року активного грудного вигодовування жінки не відчувають труднощів з завершенням лактації. Поступове зменшення частоти і тривалості годувань призводить до мимовільного зниження вироблення молока.

    Таблетки для припинення лактації пригнічують вироблення грудного молока

    Ефективні таблетки, що пригнічують лактацію, дозволяють згорнути годування швидко. Досить 1-2 рази прийняти медикамент, як молоко перестане вироблятися повністю. Показаннями для прийому таблеток стають:

    • проблеми з лактацією – рецидивуючі мастити, лактостазы, гнійні процеси;
    • інфекційні захворювання – патології, які можуть передатися дитині під час грудного вигодовування;
    • гострі або хронічні захворювання, що вимагають серйозного лікування медикаментами;
    • пухлини злоякісного характеру;
    • зараження вірусом імунодефіциту, гепатит чи туберкульоз;
    • нова вагітність, при якій є загроза переривання на фоні підвищеного рівня пролактину;
    • герпесная інфекція, локалізована на молочній залозі;
    • систематичне вживання алкоголю або пристрасть до наркотичних речовин;
    • вихід на роботу або тривале відрядження, що не дозволяє зберегти лактацію.

    Бажання жінки також можна віднести до показань для використання таблеток. Мама має право самостійно вирішувати, скільки їй годувати дитину і коли згортати лактацію. Якщо жінка вирішила відлучити малюка, але при цьому у неї рясно виробляється молоко, доведеться використовувати гормональні препарати. Без них знизити вироблення молока буде складно.

    Протипоказання до використання таблеток для припинення лактації

    Незважаючи на те, що відомі препарати позиціонуються як безпечні таблетки, вони мають протипоказання. Не рекомендується приймати в таких випадках:

    • патології печінки;
    • недостатня функція нирок;
    • проблеми з артеріальним тиском – високе, низьке, стрибки;
    • порушення роботи серцево-судинної системи;
    • період вагітності;
    • хронічні захворювання травного тракту;
    • непереносимість активних діючих речовин або другорядних компонентів препаратів.

    Не слід пити ліки самостійно, оскільки неможливо передбачити реакцію організму на медикамент. Кожен препарат для пригнічення лактації має свої протипоказання. З ними необхідно ознайомитися перед проведенням терапії.

    Список популярних препаратів

    Щоб вибрати ефективний засіб, необхідно знати механізм формування лактації. Молоко виробляється в грудях через підвищення гормону пролактину. Максимальний синтез даного речовини відбувається в ранні ранкові години. Тому для збереження лактації рекомендують обов’язково годувати дитину вночі і рано вранці. Щоб згорнути ГВ, необхідно придушити вироблення пролактину. Негормональні засоби не можуть впоратися з цим завданням настільки ефективно, як найпопулярніші препарати.

    достинексДостинекс слід приймати за призначенням

    Лікарі при посиленому виробленню молока на тлі відлучення дитини призначають найчастіше одне з двох засобів:

    • Каберголін. Цей активний компонент входить до складу таблеток Достинекс. Препарат вважається самим затребуваним і розрекламованим. Абсолютним аналогом є таблетки Берголак, Агалатес, Каберголін. Механізм дії медикаментів однаковий. Після перорального застосування активна речовина всмоктується через слизову оболонку травного тракту і проникає в кровотік. Активність ліки не залежить від прийому їжі. Ефективність помітна вже через 3 години. Тривалість роботи таблеток варіюється від 3 днів до 2 тижнів. Найчастіше жінкам достатньо прийняти одну дозу медикаменту. Якщо згорнути лактацію потрібно відразу після пологів, то ліки приймають у два заходи.
    • Бромокриптин. Цей компонент входить до складу однойменного препарату, що не менш часто призначається жінкам для придушення лактації. Аналогами є таблетки Парлодел, Бромэргон, Абергин та інші. Ефективність лікарської речовини відмічається через 2 години після прийому. Медикамент всмоктується в травний тракт, потрапляє в кров і проходить через печінку. Рекомендується пити таблетки під час прийому їжі. На відміну від Достинекса, цей засіб необхідно приймати кілька разів в добу протягом 2 тижнів. Ефективність препарату після скасування зберігається ще 2-3 дні.

    У пошуках безпечного засобу для придушення лактації деякі жінки приймають таблетки з шавлією. Однак доказової бази щодо ефективності такої терапії немає. Рослинний засіб може трохи знизити секрецію пролактину, але не дасть такого ефекту, як гипопролактинемические медикаменти.

    Шкоду для жіночого організму

    Будь-який лікарський засіб має свої наслідки використання. Таблетки від лактації не є винятком. Незважаючи на те, що гінекологи вільно призначають ці препарати, фахівці з грудного вигодовування радять не поспішати з їх прийомом.

    У минулому столітті за 14 років було виявлено понад півтисячі несприятливих наслідків використання таких медикаментів. Зареєстровано близько 40 випадків летального результату із-за побічних реакцій, які викликають препарати. Якщо є більш щадні методи відлучення, то варто скористатися ними. Приймати гормональні препарати, що пригнічують вироблення пролактину, варто тільки в крайніх випадках.

    бромокриптинПісля прийому Бромокриптину не можна годувати груддю

    Медикаменти можуть викликати ряд побічних ефектів, інтенсивність яких залежить від вихідного стану здоров’я жінки:

    • Порушення роботи нервової системи. Практично відразу після прийому дози ліків з’являється головний біль. Вона може зберігатися весь період дії препарату. Також відзначалися випадки запаморочення, підвищеної стомлюваності, порушення зорової функції, депресивні стани.
    • Зміна функції серця і судин. Різке зниження артеріального тиску на тлі розширення судин відбувається через декілька годин після застосування препарату. Якщо у жінки є проблеми з серцем і судинами, високі дози ліків можуть привести до інсультів та інфарктів.
    • Диспепсичні розлади. Хворобливі відчуття в животі, підвищене газоутворення, діарея, запор, нудота і блювання зустрічаються у 10 жінок із 100, які використовували Каберголін.
    • Гормональний дисбаланс і зміни функції ендокринної системи. Гипопролактинемические засоби можуть спровокувати хвороби щитовидної залози, грудей, яєчників і надниркових залоз. Відомі випадки, коли після використання препаратів у жінки порушувалася менструальна функція і з’являлися серйозні захворювання залоз внутрішньої секреції.

    За деякими даними, препарати для придушення лактації можуть мати пролонговану дію. Це призводить до проблем з грудним вигодовуванням в майбутньому. Ризик виникнення труднощів збільшується прямо пропорційно кількості прийнятих доз.

    Особливості грудного вигодовування після прийому

    Жінка, яка приймає лікарські засоби, завжди повинна пам’ятати про ризик для дитини. Після вживання багатьох препаратів грудне вигодовування доводиться скасувати, оскільки медикаменти можуть позначитися на здоров’ї малюка. Таблетки для придушення лактації не є винятком. Вже після першої дози прикладати дитину до грудей суворо заборонено. Надалі відновити грудне вигодовування не вийде, так як активний компонент медикаментів зберігається в організмі протягом тривалого часу.

    Після вживання препарату краще виїхати, залишивши дитину з татом або бабусею. Це дозволить виключити спокуса поновлення грудного вигодовування.

    Слід пам’ятати про те, що на дитину дане ліки матиме подвійну дію. Якщо погодувати грудьми після вживання таблеток, можуть статися серйозні проблеми зі здоров’ям немовляти.

    Які краще використовувати методи припинення грудного вигодовування

    Не можна сказати, який препарат краще. Провівши порівняльний аналіз, жінка може вирішити, що підходить саме їй. Препарати розрізняються по ціновій категорії, тривалості використання і кратності прийому.

    Якщо розглядати альтернативні припинення лактації, найкращим буде поступове відлучення. Даний метод дозволяє максимально комфортно для себе і дитини завершити ГВ. Суть поступового відлучення полягає у зменшенні кількості і тривалості годувань. Це створює сприятливу психологічну обстановку для дитини і забезпечує фізичний комфорт для мами.

    Таблетки для припинення лактації є рецептурним лікарським засобом, який відпускається з аптек тільки за призначенням лікаря. Незважаючи на це, жінки ухіщряются придбати ліки самостійно. Вдаватися до їх використання слід тільки у виняткових випадках, коли інших варіантів придушення лактації не залишається. Необхідно пам’ятати про протипоказання і значному переліку побічних реакцій.

    Читайте також: секторальна резекція молочної залози