Як привчити дитину до самостійності: прості рекомендації

1081

Зміст:

  • Дайте можливість вибирати
  • Виховання наслідками вчинків
  • Підтримуйте ініціативу
  • Створіть комфортне середовище
  • Проявляйте терпіння
  • Розвиток самостійності у дитини – те, чим потрібно займатися з дитячого віку. Так як в людській природі закладене прагнення до самостійності, головне завдання батьків – підтримати ініціативу дитини, особливо коли настає період «Я сам!» у 2-3 року.Як привчити дитину до самостійності: поради психологів

    Дайте можливість вибирати

    Звичайно, не йдеться про глобальні питання, але вибирати в межах певної ситуації навіть дитина дошкільного віку має вміти. Наприклад, «Яку маєчку ти хочеш надіти: білу або синю?», «Ми будемо гуляти на майданчику чи у парку?». У віці до 5 років досить давати на вибір два варіанти, потім їх повинно ставати більше.

    Виховання наслідками вчинків

    Наприклад, дитина намагається їсти суп виделкою. Якщо не втручатися з забороною, то малюк зрозуміє, що це незручно, краще взяти ложку. Довго збирався, балувався – не встигли сходити на прогулянку. Не захотів забирати іграшки з пісочниці — залишився без них. Все це цінні уроки для дитини, вони дають йому зрозуміти, що у кожного вчинку є наслідки.

    Підтримуйте ініціативу

    Дозволяйте дитині з раннього віку брати участь у домашніх справах, коли він виявляє до них інтерес: складати продукти у кошик в магазині або білизну в пральну машину, віднести посуд у раковину або сміття у відро, протерти щось ганчіркою або підмести. Просіть дитини допомагати вам, пропонуйте робити те, що йому до снаги.

    Створіть комфортне середовище

    Навіть у самого маленького дитини має бути в домі своє місце і речі, з якими він може поступати так, як вважає за потрібне: куточок з іграшками, полиця з одягом і т. д. І не втручайтеся в заведений там малюком порядок.

    Проявляйте терпіння

    Звичайно, набагато простіше одягнути дитину самій, особливо коли потрібно поспішати. Але якщо ваша мета – виростити самостійної людини, доведеться відмовитися від ідеї робити все за нього і запастися терпінням.

    Не потрібно чекати швидких результатів, так як привчити дитину до самостійності в один момент не вийде. Поступово відпускаючи батьківський контроль і довіряючи малюкові все більше завдань і рішень, діючи терпляче і послідовно, ви обов’язково досягнете мети.

    Також рекомендуємо почитати: як навчити дитину їсти ложкою самостійно