Порада дня: ведіть себе правильно, якщо дитина не хоче чекати

635

Діти нетерплячі, і те, що їм хочеться, вони прагнуть отримати тут і зараз. Тато не подав з полиці улюблену книжку на вимогу — і малюк починає істерити. Мама затримується з вечерею — і дитина вимогливо пхикає, як ніби не їв вже 3 дні. Потрібно посидіти в очікуванні лікаря — а він зривається з місця і бігає по коридору…

Читайте також:Порада дня: застосовуйте метод сценаріїв, щоб запобігти дитячі капризи

Психолог Олена Патрикеева заспокоює мам: вміння чекати — не вроджене! Тому ваша дитина в цьому плані нічим не відрізняється від інших дітей.

Народжується людина, і, щоб вижити, йому треба фіксувати свої потреби і вкрай однозначно про них повідомляти. Процеси збудження не просто переважають над процесами гальмування, друге ще по суті практично немає. На пару секунд затримає чоловічок погляд на цікавий плямі, ось і вся концентрація

Поступово, знову-таки, років до 7 процеси гальмування дозріють до можливості відсидіти урок і не схопитися з місця, просто тому, що захотілося

Дитиною володіє польове поведінка і енергія власних бажань. Хочу кашу. Зараз її хочу. Відчуваю фрустрацію від його відсутності перед носом. Не знаю, як це почуття проживати

Для формування базової довіри до світу і надійної прив’язаності ми намагаємося задовольняти потреби дитини перших місяців життя повністю і відразу. Не можу відразу підійти, хоча б подам голос

Однак це вміння можна і потрібно виробляти. Психолог акцентує увагу на тому, що навіть однорічна дитина може почекати свою кашу 5 хвилин. Але для цього ви повинні виконати декілька умов. А саме:

  • ви вчите дитину займати себе на час очікування (зовсім крихту відволікаєте самі пісеньками, розмовами, поступово дитина ці способи візьме собі)
  • відповідно до віку пояснюєте, коли людина отримає бажане. Поняття часу в дитини немає, це складне абстрактне поняття. Використовуйте події (я доп’ю каву і ми пограємо, а поки ось тобі паззл) або пісочний годинник для наочності (весь пісочок высыпется і буде каша)
  • не змушуєте чекати в 100% випадках. Хоча б у половині готові відгукнутися відразу. Самі вмієте чекати
  • не соромте і не лаєте за те, що людина нетерплячий, це ж його природа, людина терпіти не вміє з народження. Це сформоване і досить дискусійне якість в цілому.

У моменти вікових криз, неполадок будинку, вашого емоційної нестабільності або дитячого недосипу чекати людині буде в рази складніше, будьте до цього готові, — звертає увагу батьків Олена Патрикеева.

А ви вчіть дитину чекати чи прагнете відразу ж задовольнити його бажання?

Всі фото: Depositphotos